Dijital Teknoloji Geliştiriciler Eğitici Eğitimleri 6 Üniversitenin Katılımıyla Tamamlandı

SAS ve Türkiye Bilişim Vakfı’nın hayata geçirdiği, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin de desteğiyle devam eden Türkiye’nin veri bilimi alanında ihtiyacı olan nitelikli insan kaynağına ulaşmasını hedefleyen Dijital Teknoloji Geliştiriciler Projesi’nin yeni dönem eğitici eğitimleri 6 üniversiteden 17 akademisyenin katılımıyla tamamlandı. Dijital Teknoloji Geliştiriciler programına dahil olan üniversitelerin sayısı 20 oldu ve mevcut üniversitelerden yeni bölümler de katılımcılar arasında yer aldı.

Dünya analitik lideri SAS ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) iş birliğiyle yürütülen Dijital Teknoloji Geliştiriciler projesi, yeni üniversite ve akademisyenlerin katılımıyla büyümeye devam ediyor. Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşümünü desteklemek misyonuyla yola çıkan Dijital Teknoloji Geliştiriciler programına yeni katılan üniversiteler arasında TED Üniversitesi, Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi, On Dokuz Mayıs Üniversitesi ve OSTİM Teknik Üniversitesi yer alıyor. Aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Bölümleri ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nden de yeni bölümler eğitimlere katıldı. Gelecekte dijital teknolojiyi geliştirecek olan yeteneklerin yetiştirilmesi vizyonuyla 2019 yılı şubat ayında başlatılan proje, Türkiye’nin önemli eğitim kurumları aracılığıyla gelişimini tüm hızıyla sürdürerek gençlere ulaşmaya devam ediyor.

Türkiye’nin dijitalleşme sürecinde öne çıkmasını sağlayacak yetişmiş insan gücü açığının kapatılmasında önemli rol oynayan ve farklı şehirlerden üniversitelere ulaşmayı başaran projede eğitici eğitimleriyle akademisyenlerin donanımlarını arttırılırken, öğrenciler eğitimleri sonrasında SAS sertifika sınavına girmeye hak kazanıyor.